pühapäev, 13. märts 2016

Järelkajad projektile "Oma kooli nädal"

Järva-Jaani Gümnaasiumis toimunud "Oma kooli nädala" projektist saab lugeda siit.

Sellest on nüüd juba mõnda aega möödas, kui panin vabas vormis kirja projekti, mis viidi läbi meie koolis. Vahepeal olen saanud tagasisidet, et see polnud päris see, mida koolituse raames minult oodati ja pean tegema muudatusi, aga sellest hoolimata annan tagasisidet, kuidas meie projekt õnnestus.

V-XII klasside konverents möödus ajalootunni tähe all, kui õpilased andsid ülevaate erinevatest hoonetest Järva-Jaanis, mis on kasutusel olnud koolimajadena. Samuti tehti kokkuvõtted erinevatest sportimisvõimalustest. Pilte ürituselt võib vaadata siit.

Olles kõik esitlused ära vaadanud ja kuulanud, tegin mina enda jaoks järelduse, et taolisi esinemise võimalusi tuleb edaspidi õpilastele rohkem andma hakata. Päris palju eksiti elementaarsete esinemisreeglite vastu, alustades kasvõi esineja riietusest ja lõpetades ettekande lihtsalt maha lugemisest (üks "moodne ettekanne" loeti maha ka telefonist).

V-XII klassidele läbi viidud mälumängu kohta ei oska ma kahjuks midagi öelda, sest selle koostamise ega toimumise juures ma ei viibunud.

Omajagu põnevust pakkus n-ö ümberpööratud koolipäev, kui näiteks minu kui algklassiõpetaja juurde tulid matemaatika tundi X ja XI klassi õpilased, inglise keele tundi V ja VIII klassi õpilased ning infotehnoloogia tunnis olid lihtsustatud õppekava järgi õppivad õpilased IV-VIII klassini. Vanemate õpilastega kasutasin peamiselt õppemeetodit VOSK (võta oma seade kaasa). Kui olin öelnud lause: "Palun võta oma nutikas lauale", siis üks XI klassi õpilane küsis täiesti siiralt: "Kas ma kuulsin praegu õigesti?". Selle reaktsiooni järgi tundus mulle, et olen oma tundides suhteliselt kaasaegne.

Tutvustasin õpilastele erinevaid õpikeskkondi (Kahoot, Socrative, Padlet, Quizlet), mida oma igapäevatöös peamiselt kasutan. Kõik peale Kahooti olid nende jaoks uued, seega tundus mulle, et neil oli päris põnev ja lubasid edaspidi ka oma õpetajate käest hakata nende kasutamist nõudma. Päeva kokkuvõttena pidi iga klass vormistama plakati. Üldiselt tundus, et õpilastele see päev meeldis.

Kolmapäeval oli n-ö must-valge koolivormi päev. Minu klassi õpilaste stiilinäide on siin:


Neljapäeval toimus viktoriin gümnaasiumi õpilastele ning õhtul lastevanemate koosolek, millest oli suhteliselt kesine osavõtt.

Oma kooli nädala lõpetuseks viidi läbi algklasside hariduspäev "Meie kooli sünnipäev". Kuna ma eespool seda päeva juba kirjeldasin, siis ei hakka ma seda siinkohal uuesti tegema, eriti kuna kõik läks plaanipäraselt. Kõige suuremat rõõmu tegi mulle, et kohale olid tulnud kõik kutsutud külalised, kes osalesid ka kõigis meie tantsudes ja mängudes. Samuti tegi head meelt näha õpilasi esinemist nautimas (mitte nagu piinapingis). Pilte ürituselt saab näha siit. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar